,
Vaše starosti
na naši hlavu
Více
Miluji úklid,
když se na něj
dívám
Více
Chci kompletní
služby
Více

Zámková dlažba a schodiště

Schodiště a zatravňovací dlažba.JPG

Na přání zákazníka jsme provedli kompletní pokládku zámkové dlažby a schodiště. Nejprve jsme vyměřili plochu pro pokládku a důkladně připravili podloží, které spočívalo v provedení výkopu s následným zhutněním a srovnáním dna. Na připravené dno jsme položili dvě podkladní vrstvy, první vrstvu tvořil štěrk o zrnitosti 16-32mm a druhá vrstva byla tvořena kamennou drtí s jemnější zrnitostí, jednotlivé vrstvy jsme zhutnili pomocí vibrační desky. Poslední vrstvu tvořila ložní vrstva s jemnou zrnitostí na kterou byla pokládaná zámková dlažba. Po položení zámkové dlažby jsme spáry mezi dlaždicemi zasypali jemným křemičitým pískem a opět zhutnili pomocí vibrační desky.

Doplnili jsme a vyrovnali podkladní vrstvy mezi osazenými obrubníky na výškovou úroveň vymezující optimální a rovnoměrnou tloušťku kladecí vrstvy v celé ploše. Dlažbu jsme pokládali v celé šíři plochy proti spádu dlážděné plochy a osadili jsme obrubníky a odvodňovacími kanálky.

Provedli jsme tesařské šalování schodů, které jsme vylili betonem a schody jsme obložili venkovními obkladovými dlaždicemi v protiskluzové úpravě. Podél schodiště jsme umístili palisády a zatravňovací dlažbu, která zpevnila svah a umožňuje jeho zatravnění. Pro zajištění dostatečného provětrávání stávajícího zdiva jsme použili nopovou fólii.

Místo stavby: Libušín, okres Kladno

Datum realizace: rok 2008